70 تا از مکان های دیدنی تهران (آدرس + عکس)

اِعمال چنین سیاستی، باعث می شد هیچ کس از افراد جرأت نکند کوچکترین خُرده ای بر کسی یا چیزی بگیرد و محیطی از بدگمانی و بیم از پیامدهای احتمالی، بر خانواده و واحد تولیدی و کار فراهم آید. در اینجا اجمالا می توان گفت، کفن و دفن آیینی است که برگزاری آن باعث بازسازی و تحکیم مجدد روابط میان افراد جامعه، قبیله یا خاندان می شود. ” مردم کره ی شمالی آن قدر وقتشان را صرف جلسات توجیهی می کنند که عملاً زمانی برای انجام دادن کار خود باقی نمیماند.

در کره ی شمالی این، روند استاندارد انجام دادن کار بود. این پارک در مجاورت پارک پردیسان، یکی از بزرگترین فضاهای سبز تهران را تشکیل دادن. این رودخانه که تا بلخ و مزارشریف طول آن است بیش از 350 کیلومتر راه طی میکند و بنابراین در این مسیر طولانی صیقل میخورد و خالص میشود. در این دوران پاکستانیهای زیادی برای علم آموزی به ایران مسافرت کردند و برنامهها و شیوههای علمی در مدارس پاکستان از حوزه علمیه ایران الگو برداری میشود. روستای کردان یک پیشنهاد ویژه برای تجربۀ یک سفر منحصر به فرد است.

عضو هیأت علمی موسسه تحقیقات جنگلها و مراتع کشور و فعال محیط زیست تاکید میکند: «کشور ما در قلمرو سزمینهای خشک قرار گرفته است و نمیتوان حساب خاصی بر میانگین ریزشهای آسمانی آن کرد بلکه باید سراغ کسب و کارهایی رفت که کمترین نیاز به آب را دارد. در نواحی جلگۀ سند، دمای هوا میان °32 تا °49 سانتیگراد در تابستانها متغیر است و زمستانهایی معتدل با میانگین دمای °13 سانتیگراد دارد. وظیفه ی این حزب، تعیین سیاستهای ملّی است که در حکم مغز متفکر نظام سیاسی فعالیت میکند و در سال ۲۰۰۲ شماره ی اعضایش به سه میلیون نفر افزایش یافت (“آژانس خبری یونهاپ”، ۲۰۰۲، ۱۱۸).

این حزب، مسؤول رهبری مردم در دفاع و به پیش بردن سیاستهای “جوچئه” ای “کیم ایل سونگ” بود و تنها حزبی بود که اجازه ی فعالیت در کشور داشت. اعضای اصلی، قدیمی و متنفذ حزب، هسته ی اصلی دیوان سالاری کشور را تشکیل میدهند و کنترل همه ی عرصه های زندگی روزانه مانند نرخ گذاری اقلام غذایی، حق جا به جایی محل سکونت و استخدام را در دست دارند (همان، ۳۷۹). در بچگی معلمهایشان این وظیفه را برعهده داشتند و بعدها هم کارکنان حزب، پیامهای یکسانی را هر روز در گوششان فرومیکردند: ” دیکتاتوری کره ی جنوبی، جنگ کره رو شروع کرد، همان امپریالیست آمریکا دوست، رهبر دولت دست نشانده!

امروز قصد داریم همراه با هم، کمی بیشتر درباره رودخانه کارون اهواز اطلاعات به دست بیاوریم؛ پس با ما همراه باشید. فردی اجتماعی باشید و بیشتر با دیگران معاشرت کنید. با کمی دقت، خواهید دید که پیام اول فقط به ساختار جمله و به معنای کلماتی بستگی دارد که جمله را تشکیل داده اند. سهمیه ی غذایشان قاعدتاً بایستی روزی هفتصد و پنجاه گرم می بود، ولی فقط نیمی از این مقدار را دریافت میکردند ” (۱۴۱-۱۴۰). بنا به شناخت ما از منطقه ،این رودخانه فقط تجن و یا یکی از سر شاخه های اصلی آن می تواند تصور شود .

“زندگی سازمانی” از گروههایی از مردم تشکیل می گردید که همگی زیر نظارت مستقیم “حزب کارگران” قرار داشت و همه ی رده های سِنّی را در میگرفت مانند: “اتحادیه ی کودکان” برای بچه های هفت تا سیزده ساله در سطح دبستان، “اتحادیه ی جوانان سوسیالیست” برای نوجوانان و جوانان میان چهارده تا سی سال؛ افرادی که سنی بالاتر از سی سال داشتند، زیر نظر مستقیم سازمانی قرار میگرفتند که در آنجا کار میکردند؛ “اتحادیه ی زنان دموکرات”، “اتحادیه ی کارگران بخش کشاورزی”. رهبر این گروه می بایست کوچکترین جزئیات زندگی خانواده ها را زیر نظر میگرفت و رفتار غیر قانونی و غیر وفادارانه ی آنان را به پلیس گزارش میداد.

اگر آدم خم و چم کار را یاد میگرفت و به اندازه ی کافی برای مقامات خوراکی میفرستاد، می توانست تلویزیون و یخچال بخرد و بهره های دیگری هم از لطف مقامات ببرد. آب به همان اندازه که زیباست، میتواند خطرناک هم باشد. فعالیت این شبکه ی نظارت، باعث می شود توده ی مردم از کمترین میزان آزادی و بدترین سطح معاش برخوردار باشند و در واقع از ۵/۲۵ میلیون نفر جمعیت کشور، تنها رهبران و اعضای برجسته تر حزب زدگی شایسته و ممتازی دارند و بقیه در همان وضعیتی زندگی می کنند که “ایشیکاوا” سی سال در میان آنان به سر برده است و به حق می توان از آن به “فاجعه آمیز” تعبیر کرد.

هر کاری که به مواد غذایی مربوط می شد، بلیتی محسوب می شد برای ورود به زندگی بهتر. این گونه کارها نه تنها باعث دسترسی به غذا و بردن آن برای خانواده می شد، بلکه آدم را به مقامات بلند مرتبه ی حزب نیز متصل میکرد. این ارگان دولتی، خود در اختلاسهایی دست دارد که از یک سو از جیره ی غذایی کشاورزان میکاهد و از سوی دیگر آنها را در “بازار سیاه” با ده برابر قیمت به فروش میرساند که به گونه ای فساد سیستماتیک در کشور می انجامد.

این سازمان در آغاز به جمع آوری خرمن و محصول اقلامی از مواد غذایی اقدام کرد که از مزارع اشتراکی به دست می آمد و توزیع آنها را خود به عهده گرفت. سازمان “اینمینبام” (inminban) سازمانی است که آن را “چشم و گوش حزب کارگران” یا “سیستم پاییدنِ در و همسایه” ((neighborhood watch system می توان ترجمه کرد. از این خزها برای تولید کلاه، گوش گرمکن و دستکش برای جلوگیری از سرمازدگی سربازان استفاده می شد. “جمهوری دموکراتیک خلق کره” ((DPRK از همان آغاز خط مشیی دایر بر تأمین غذایی از طریق خودکفایی داشت که به موجب آن خود را موظف میدانست با توسعه ی اراضی زیر کشت و تأمین غذاهای سنتی مانند سیب زمینی، ارزن، گیاهی خوراکی به نام “تکمه”، به تولید غلاتی با کیفیت و ارزش غذایی بهتر از نوع برنج و ذرت، در بهبود وضع تغدیه ی مردم خود بکوشد.

رود قره آغاج شیراز با تداوم بخشیدن به حیات گونههای گیاهی و جانوری، سبب خلق مناظری دلربا در طبیعت استان فارس شده است. هزینه بالای این امر سبب شده که انسان به آب های شیرین موجود در خشکی ها و اتمسفر زمین قانع باشد. انسان از آب چه استفاده هایی می کند ؟ به منظور حمایت کناره رودخانه­ ها از دو راه پوشش کناره ­ها و ایجاد دیواره­ های طولی موازی با جهت جریان استفاده میشود. بدين منظور از روش لئوپولد استفاده شد که بر اساس آن 46 عامل مؤثر به سه دسته عوامل فيزيکي، زيست شناختي و انساني تقسيم شد و به صورت ميداني به هر عامل بين 1 تا 5 امتياز داده شد.

دیدگاهتان را بنویسید