همه سیارات به ترتیب منظومه شمسی

اسرار اسب شاخدار برای نخستین بار در ۱۹۴۳ منتشر شد و در سالهای پس از پایان جنگ چنان فروشی یافت که هیچ کامیکاستریپی نظیرش را به خود ندیده بود. 21 ژانویه 1930 / 1 بهمن 1308 تصویر دیگری از این ناحیه گرفته شده بود که اگرچه کیفیت پایینتری داشت، اما به تومبا کمک کرد تا با مقایسه هر سه تصویر نسبت به وجود شیء جدید اطمینان پیدا کند. به واقع، ماجراهایی که برای «تنتن» روی میدهد بهانهای هستند تا این جزئیات به تصویر کشیده شوند. «جاکوبز» مانند «هرژه» کوچکترین جزئیات را با حداکثر دقت زیر نظر داشت و این چیزی بود که خالق ماجراهای «تنتن» میستود.

این اتفاقات چیزی حدود 3800 تا 4100 میلیون سال پیش روی داده و به این ترتیب زمین به گنجینه ای کم نظیر از فلزات و عناصر گرانبها تبدیل شده است. چیزی که در تصویر میبینید، یکی از این ستارهها در مقایسه با لس آنجلس است. قطر آن 31764 مایل (51119 کیلومتر) است و به دلیل گاز متان موجود در جو بالای آنها با ابر سبز آبی پوشیده شده است. بعضي از گونه هاي باکتري هاي زميني بعنوان بخشي از متابوليسم متان توليد مي کنند و بعضي ديگر آن را مصرف مي کنند. در واقع متان موجود در جوّ آن رنگ آبی مايل به سبز اين سياره را باعث شده است.

روباه گفت: -معلوم است. سخنگوی وزارت خارجه چین که اکتشاف فضایی چند میلیارد دلاری این کشور را یک برنامه «متعدانه» خواند که از پایداری طولانیمدت فعالیتها در فضا حمایت میکند، گفت که این تقویت کننده که ادعا شده به زودی با سطح ماه برخورد خواهد کرد، قبلاً وارد جو زمین شده و کاملا سوخته و از بین رفته است. یک سال بعد، با حملۀ ارتش آلمان نازی به بلژیک در دهم ماه مه، یکباره فعالیتهای «هرژه» با رکود مواجه شد. «مک گافین» ماجرا، یک میمون عظیمالجثه است که سالها بعد، نمونۀ کاملتر آن را در قالب دینی «غول برفی» در «تنتن در تبت» میبینیم.

این سالها همچنین مصادف بود با تحول در سیستم چاپ و نشر. ناسا پیشتر درخواست کرده بود برنامه هایی برای ماموریت به زحل ارائه شود که شامل یک کاوشگر ورودی جو و تحقیقات احتمالی در مورد سکونت و کشف احتمالی زندگی در قمرهای زحل Titan و Enceladus است. دمای هسته اورانوس، حدود ۴۹۸۲ درجه سانتی گراد بوده که به نظر می رسد داغ باشد اما نسبت به هسته سیارات دیگر کاملا سرد است. اورانوس، هفتمین سیاره از نظر نزدیکی به خورشید و سومین سیاره از نظر اندازه و چهارمین سیاره از نظر جرم در منظومهٔ خورشیدی است. آتشفشانها، گودالها، حرکت پوستهها و شرایط جوی مانند طوفانهای گرد و غبار در طی سالیان طولانی چشم انداز مریخ را تغییر داده و برخی از جالبترین ویژگیهای توپوگرافی منظومه شمسی را ایجاد کرده است.

بسیاری از ماههای جدید از گازها و گرد و غبار اطراف سیارات شکل گرفتهاند . پس از زمین، مریخ بیش از دیگر سیارات منظومه شمسی کاوش و بررسی شده است. روشنایی زهره به دلایل گوناگونی وابسته است، اما مهمترین دلیل آن وجود ابرهای غلیظ در اطراف این سیاره و البته نزدیک بودن آن به زمین است. این سیاره همچنین به دلیل شباهت بسیار به زمین خواهر زمین نیز نامیده میشود. طوفانهایی مهیب همراه با گرد و خاک گاهی همه سطح این سیاره سرخ را در بر می گیرند.مریخ از زمین بسیار سرد تر است.

قصه، درون یک جزیره میگذرد و طرح داستانی بسیار سادهتری دارد. منظومهٔ شمسی میان دو بازوی بزرگ در بازویی به نام بازوی شکارچی قرار دارد. زمانی که ماه نو اتفاق میافتد، زمین، ماه و خورشید در یک خط تقریباً مستقیم قرار دارند و ماه در وسط قرار دارد. شکل تکاملیافتۀ این علاقۀ تازه بیدارشده در «هرژه»، در دوگانۀ هدف کرۀ ماه و روی ماه قدم گذاشتیم در اوایل دهۀ ۵۰ میلادی بروز کرد. سیارات زهره و عطارد در آسمان صبح و درست قبل از طلوع خورشید بهتر دیده میشوند و زهره بعد از خورشید و ماه سومین جرم آسمانی درخشان خواهد بود.

از گل آبی به بعد، او سعی کرده بود با کمکردن از تعداد صفحات، ماجراها را هرچه بیشتر به عالم واقعیت نزدیک کند. این اثر نخستین بار در سال ۱۹۳۷ به صورت سیاه و سفید منتشر شد و ۶ سال بعد، نسخۀ رنگی و اصلاحشدۀ آن البته بدون تغییرات زیاد، به بازار کتاب ارائه گشت. «هرژه» در آغاز از او برای کمک به روند تحقیقات در داستان کمک میگرفت اما در سالهای بعد، دوستی و اعتماد بین آن دو آنقدر عمیق شده بود که «هرژه» به تمامی خود را به او بسپارد. تیتان تنها قمر در تمامی منظومه شمسی است که دارای اتمسفر کافی برای وجود واکنشهای شیمیایی میباشد.

نام این سیاره از ونوس (Venus) الهه رومی عشق و زیبایی گرفته شده و تنها سیارهای است که نام یک زن بر آن گذاشته شده است. او دیگر داشت ناامید میشد که از بخت بلندش در یک میهمانی با هنرمند دیگری در عرصۀ کامیکاستریپ ملاقات کرد به نام «ادگار پیر جاکوبز». نخستین همکار «هرژه» دانشآموز هشتسالهای بود به نام «آلیس دیوس» که از آبرنگ برای رنگآمیزی طرحهای سیاه و سفید «هرژه» استفاده میکرد.

خرچنگ پنجهطلایی را در ۱۹۴۱ چاپ کرد و این آخرین نسخۀ سیاه و سفیدی بود که توسط ناشرش، انتشارات «کاسترمن» عرضه میشد. بنابراین او به تنهایی در ۱۹۴۳ رنگآمیزی دو داستان گوش شکسته و جزیرۀ سیاه را به عهده گرفت. آنها به کمک هم رنگآمیزی دو کار جدید «هرژه» را انجام دادند. همچنین می تواند به مقابله با آلودگی کمک کند.با صرف پول می توانید اجرام مختلفی را به سیاره خود بسازید.

2- مراد از فرهنگ، تولید فکری و هنری نخبگان جامعه می باشد. منظومه شمسی در دوران رنسانس کشف شد و از همان زمان، فلاسفه پذیرش یافتههای علمی را به مشاهدات عینی و نظریههای منطقی مشروط کردند. مرکز منظومه شمسی خورشید است – ستاره ای که سیارات در مدارها به دور آن می چرخند. یک روز در مشتری 10 ساعت طول می کشد و یک سال تقریباً 12 سال زمینی است. اگر مقدار طلا 75 درصد باشد طلا 18 عیار (750)، اگر 87.5 درصد باشد 21 عیار (875) و اگر 58.3 درصد باشد طلا 14 عیار (583) گفته می شود. انتشارات «کاسترمن» به «هرژه» پیشنهاد داد اگر تعداد صفحات کتابهایش را به ۶۲ صفحه کاهش دهد، حاضر است داستانهای مصورش را به صورت ۴ رنگ به چاپ برساند.

دیدگاهتان را بنویسید