منظومه شمسی – تمیم خبر

به گفته ناسا، بین صدها ستاره جوان، ستارگان آبی پرجرمترین ستارگانی هستند که تاکنون در عالم کشف شده اند. این اجرام سیارکهایی هستند که 203 Pompeja و 269 Justitia نامیده میشوند و مملو از مواد آلی هستند و احتمالاً شامل اجزای سازنده حیات بر روی زمین نیز هستند. یکی از مشکلات سیاره بهرام برای پذیرش حیات و انسان، اختلاف دمایی شدید آن است، به گونهای که در گرمترین ساعت به ۲۶ درجه سانتیگراد و در سردترین ساعات یعنی قبل از سر زدن آفتاب تا منهای ۱۱۱ درجه سانتیگراد میرسد که این اختلاف فاحش و زیاد برای حیات مضر است.

دریافت متعارف از جهانهای ممکن به این ایده که اشیا ناموجود هستند یا میتوانند باشند متعهد شده است.7 یعنی بر مبنای دریافت متعارف، به ازای برخی از جهانهای ممکن، شیئی وجود دارد که در وجود دارد ولی در نیست؛ به عبارت دیگر، اشیایی غیر از اشیای بالفعل وجود دارند. شاید ساده ترین توضیح برای قرمز رنگ بودن سطح مریخ وجود ماده سطحی یا سنگپوش آن که دارای مقادیر زیادی اکسید آهن است و تنها دلیل سرخی آن زنگ آهن موجود در این سیاره باشد. گروه در کمال ناامیدی و در حالی که به شدت آسیب دیده بود سعی مـــی کرد با خارج شدن از تیر رس آتش جنگ افزارها که هر لحظه به مقدار آن افزوده می شد ، خودش را زودتر به زمین برساند و سرانجام در یک فرصت مناسب و در پناه دود ناشی از آتش سلاحها و انفجار تجهیزات، گروه از میدان جنگ فاصله گرفت ، اما بلافاصله خودش را در محاصره تعداد زیادی از سفینه های نا آشنا دید، به نظر می رسید این بار دیگر راه گریزی باقی نمانده باشد ، سعیداز این که نتوانسته بود زمین را نجات بدهد و به زادگاه خودش که فاصله چندانی با او نداشت ، برگردد بشدت ناراحت بود بنابراین تصمیم گرفت با تمام توان به دشمن حمله کند ، اما قبل از این که فرصت اجرای آن را داشته باشد با برخورد شدید شیئی که همزمان به سفینه او و همراهانش برخورد کرده بود کنترل اوضاع از دستشان خارج شد ، دیگر مطمئن شد که به اسارت در آمده اند و چون راه فرار دیگری بــه ذهنش نمی رسید از خدا کمک خواست و خودش را به دست تقدیر سپرد.

اگر به آسمان دقت کرده باشید، در بعضی شب ها با چشمی غیر مسلح هم می توانید یک ستاره قرمز رنگی را ببینید. در متراکمترین و مرکزیترین قسمت این خوشه، ستارهشناسان تعداد نه ستاره با جرمی ۱۰۰ برابر بیشتر از جرم خورشید ما را کشف کرده اند. سرعت این بادها گاهی اوقات به دو برابر سرعت صوت می رسد و این باعث می شود تا بدن انسان تنها در یک پلک زدن متلاشی شده و تکه هایش در آسمان پخش شود. این وصله ها به عنوان شناخته می شوند ماریا – یک کلمه لاتین به معنای “دریا”. ستارگانی که به تازگی شکل گرفته اند گاهی اوقات فوارهای باریک و داغ از گاز یونیزه شده را پرتاب میکنند و اثری شبیه به یک شمشیر نوری را ایجاد میکنند که به نام “جرم هربیگ هارو” شناخته میشود.

موسیقی های پخش شده در هنگام بازی کاملا در القای حس هیجان بیشتر و منتقل کردن حس حضور در یک دنیای عجیب و دیوانه، به شما کمک می کنند و با جو و اتمسفر بازی و مراحل مختلف آن دقیقا همخوانی دارند. احتمالا امروزه در زیر لایه های رویی این سیاره آب مایع هنوز یافت می شود. مریخ دارای هسته ای آهنی است و در سطوح این سیاره نیز آهن به فراوانی یافت می شود به طوری که این عنصر ساده و درخشان به علت قرار گیری در معرض مقادیر کافی اکسیژن به اکسید آهن که رنگی قرمز دارد تبدیل شود و این ترکیب طول موج های آبی و سبز رنگ طیف نوری را گرفته و طول موج های قرمز رنگ را منعکس می کند.

همانطور که در کتاب های مقدس قدیمی و در علم ستاره شناسی باستانی مان بوده، این باور وجود دارد که استفاده درست و مناسب از یک سنگ قیمتی می تواند تغییرات مثبت و قابل توجهی را در زندگی فرد ایجاد کند. همچنین، لکه سرخ جونیور زیر لکه سرخ بزرگ قابل مشاهده است. این تصویر از ستاره ابرغول سرخ وی ۸۳۸ تک شاخ تغییرات چشمگیری را در روشنایی ابرهای گرد و غبار اطراف آن نشان میدهد. در عطارد، درهٔ بزرگی به قطر تقریبی ۱٬۳۰۰ کیلومتر وجود دارد که اطراف آن را کوههای به نسبت بلندی که ارتفاع برخی از آنها به یک و نیم کیلومتر نیز میرسد، احاطه کردهاند.

برج مروارید بزرگ ترین برج جهان و یک سازه فوق پیشرفته است که توسط یک تاجر هنگ کنگی به نام ژاوو لونگ ژی طراحی و ساخته شده است. آخرین ورودها به مریخ شامل مأموریت Mars Curiosity در سال 2012، مأموریت MAVEN در 22 سپتامبر 2014 و پس از آن مدارگرد MOM Mangalyaan سازمان تحقیقات فضایی هند که در 24 سپتامبر 2014 در مدار مریخ قرار گرفت، بودهاند. مریخ دارای هسته ایی آهنی است و در سطوح این سیاره نیز آهن به فراوانی یافت میشود به طوری که این عنصر ساده و درخشان به علت قرار گیری در معرض مقادیر کافی اکسیژن به اکسید آهن که رنگی قرمز دارد تبدیل شود و این ترکیب طول موجهای آبی و سبزرنگ طیف نوری را گرفته و طول موجهای قرمز رنگ را منعکس می کند.

این گونه به نظر میرسد که دو کهکشان در حال برخورد با یکدیگر هستند، اما در واقع آنها دهها میلیون سال نوری از هم فاصله دارند. این تصویر با نام مستعار “صخره کیهانی” شناخته میشود، زیرا به گفته ناسا سحابی قرمز رنگ شبیه به یک صخره مرجانی بنظر میرسد که در دریایی از ستارگان شناور است. به گزارش خبرنگار حوزه فناوری گروه علمی پزشکی باشگاه خبرنگاران جوان، ساعت ۰۲:۳۰ بامداد فردا (چهارشنبه ۲۳ مهر۹۹)، سیاره سرخ بهرام به وضعیت مقابله میرسد و بسیار درخشان میشود.

این تصویر نسبتا جدید از سیاره مشتری نه تنها لکه سرخ بزرگ شناخته شده آن، بلکه توفانی به رنگ سفید روشن و کشیده شده در عرضهای جغرافیایی میانه شمالی را به تصویر میکشد که با سرعت ۳۵۰ مایل بر ساعت (۵۶۳ کیلومتر بر ساعت) به دور مشتری گردش میکند. پس از انفجار، امواجی در فضا ساخته شد که ابر گازی و گرد و غباری را تحت فشار قرار داد و موجب فروریزش ابر شد. برخلاف آنچه در این تصویر مشاهده میشود، این دو کهکشان در جهات کاملا متفاوتی حرکت میکنند و در مسیر برخورد با یکدیگر قرار ندارند. امسال با توجه به برخی ویژگیها، به نام سال «سیاره سرخ بهرام» نامیده شده است؛ بنابراین شما نیز از مشاهده پدیدههای زیبای آسمان لذت ببرید و نگاه آسمانی را به دوستان خود توصیه کنید.

همانطور که ستارگان کوچکتر میمیرند، لایههای بیرونی گاز خود را طی حدود ۱۰ هزار سال به فضا پرتاب میکنند و هسته داغی به نام کوتوله سفید را پشت سر میگذارند. در داستان، دختر کرد، نشانی از اکسیر جاودنگی را با خود همراه دارد و به گونۀ دیگر، یادآور ایزدبانوی آبها -آناهید- است که در دو مرحله به خیر زندگی میبخشد؛ بار نخست که برای آوردن آب به سرچشمه میرود و با شنیدن صدای نالۀ خیر در پی او میرود و با نهادن پیه در چشمش او را نجات میدهد و دیگر با آوردن برگ درخت زندگی بینایی خیر را به او باز میگرداند.

دانشمندان میگویند سیاره مریخ رنگ خود را از اکسید آهن میگیرد، به همین دلیل قرمز رنگ است. با وجود تحقیقات گسترده ای که تاکنون توسط دانشمندان جهان شده است اما هنوز هیچ کس توضیح درست و دقیقی برای این موضوع نیافته و قرمز رنگ بودن سطح مریخ هنوز هم در هالهیی از ابهام است. تشعشعات سوزان و جریانهای ذرات باردار از ستارگان تازه متولد شده فوق داغ در این سحابی ستون را شکل داده و فشرده میکند که موجب تشکیل ستارههای جدید در آن میشود. تشعشعات کوتوله سفید در مرکز این تصویر گاز در حال خروج را روشن میکند و آرایشی خیره کننده به نام سحابی سیارهای را ایجاد میکند.

این سحابی قرمز غول پیکر و همسایه آبی رنگ کوچک آن بخشی از یک منطقه بزرگ ستارهزایی در ابر ماژلانی بزرگ هستند که حدود ۱۶۰ هزار سال نوری از سیاره زمین فاصله دارد. انجیرها همه با هم در یک سبد هستند؛ اما هر یک به هنگام خود برگزیده میشوند» (کهن، 1350: 59). بدین معنی که خداوند همه را یک لحظه آفرید؛ اما ظهورشان در وقت خاص و معیّن خود بوده است. زهره نیز در حرکت و چرخش به دور خود مانند عطارد کند و آهسته است و حتی آهستهتر از آن! ولى چه یکهاى خوردم وقتى آن موجود کوچولو در آمد که: -نه!

۳۸-اگر خاک و آب و هوا ی زمین آلوده شوند چه سرنوشتی در انتظار همه ی جانداران است؟ 8-بلندترین فلات جهان چه نام دارد ؟ ⟨ البته باتوجه به تصاویری که تلسکوپ ده متری کک در سال ۲۰۰۴ گرفت مشخص شد اورانوس هم طوفانهایی دارد. این ابرها از لحاظ گرانشی برای تشکیل خورشید و سیارات دیگر در هم شکسته شدند و توده آهن زمین هنگامی که سیاره جوان بود، به هسته آن رفت ولی مریخ به دلیل اندازه کوچک و گرانش ضعیف آهن کمتری را در هسته خود فرو برد. جانسون هم در طول فیلم همیشه دیالوگهای جذاب و کاراکتر کاریزماتیک خود را دارد و نمیتوانیم چنین مواردی را انکار کنیم.

نور آبی دارای طول موج کوتاه تری نسبت به نور قرمز یا صورتی است. با این حال سطح این سیاره به هر روشی زنگ زده باشد، ترکیب اکسید آهن (III) آن به این دلیل سرخرنگ به نظر میرسد؛زیرا این ترکیب طول موجهای آبی و سبزرنگ طیف نوری را گرفته و طول موجهای قرمز رنگ را منعکس میکند. اما نور قرمز، نارنجی و زرد طول موج بیشتری دارند یعنی آنها میتوانند برای مدت طولانیتری پراکنده شده و در جو سفر کنند تا به ما برسند؛ به همین دلیل است که ما غروب و طلوع آفتاب زیبایی داریم.

انحصارگرایی متدولوژیک اثبات­گرا­ها و تعمیم آن به مطالعات اجتماعی، موضوع تحقیق یعنی انسان را تحریف می­کند و از لحاظ منطقی، مغالطه جزء و کل است. ونرا ۹: در ۲۲ اکتبر ۱۹۷۵ میلادی وسیلهای از سفینه بدون سرنشین ونرا ۹ متعلق به اتحاد جماهیر سوسیالیستی شوروی بر زهره فرود آمد و علیرغم شرایط فوقالعاده سخت دما و فشار توانست به مدت دو ساعت نگارههایی از چشمانداز این سیاره بگیرد و اطلاعات بسیاری از سطح آن ارائه دهد.

سیاره بهرام شبیه زمین و شبانهروز آن حدود ۲۴ ساعت و ۳۷ دقیقه طول میکشد و تمایل محوری آن نیز ۲۳/۹۸ درجه است که از لحاظ این دو ویژگی بسیار به زمین شبیه است. شکل گیری دهانه ها با این واقعیت مرتبط است که قبلاً این سیاره دارای اتمسفر کمتر متراکم بود. در این تصویر، رنگ قرمز مربوط به هیدروژن، سبز مربوط به سولفور و آبی با اکسیژن مرتبط است. اجرام منظومه شمسی که غنی شده با مواد آلی هستند، نور آبی از خودشان منعکس میکنند و این در حالی است که اجرام دارای مواد آلی خارج از منظومه شمسی درخششان به رنگ قرمزاست.

دیدگاهتان را بنویسید