رودخانه پارانا: مشخصات ، مسیر ، دهانه ، انشعابات – علوم پایه – 2022

آنها با پول شخصی و بدون هیچ حمایتی کار را شروع کردند که در نهایت به کشف یک دسته از این ماهیها انجامید. از ویژگیهای اصلی طومار یکی این است که، در آن هیچ روستا و مزرعه در کل منطقه و هیچ باغ و محلهای در داخل شهر از قلم نیفتاده و نمای بیش از یکهزار واحد آبیاری آن در ۲۷ صفحه A4 تنظیم شده و از شرح و بستهای بیمورد در آن خود داری شدهاست.

در هیدروگرافها با سیلابهای چند قله ای مشاهده شده که مدل نقاط حداکثر حداق و زمان رسیدن به حداکثر سیلاب را بخوبی شبیه سازی نموده است که این نشان از توانایی مدل در شبیهسازی سیلابها است. و بعد از رفتن مردم به منازل خود عروس را به خانه مي برند و در روي خانه نعبلكي را زير پاي عروس قرار مي دهند تا عروس آن را شكسته و وارد خانه شود .(بر حسب سنتي جهت رفع چشم زخم) و فرداي عروسي مراسمي برگزار مي شود با عنوان بندرتخت كه در آن فاميل هاي نزديك عروس به ديدن عروس مي آيند و با خود هدايايي را كه به صورت نقدي يا غير نقدي است به عروس اهداء مي كنند و بعد از چند سب داماد به همراه ساقدوشها به ديدن خانواده عروس رفته كه به اصطلاح به آن سلام گفته مي شود و خانواده عروس در آخر شب يك سري هدايايي به داماد و ساقدوشها اهداء مي كنند و بعد از چند هفته از طرف خانواده عروس چند نفر به خانه داماد امده و با اجازه داماد ، عروس را به مدت يك هفته به خانه پدرش مي برند .

با تمام شدن وقت چند نفر از زنان فاميل داماد را با بردن شيريني و نان فطير(نان شير مال) به خانه عروس رفته و عروس به خانه عروس مي آورند و قبل از به دنيا آمدن بچه طرف عروس وسيله مورد نياز بچه (سيسموني)را تحويل عروس مي دهند. كه به آن (اياق آشلي) مي گويند (و بعد از يك هفته داماد با يكي از اعضاي خانواده اش به خانه پدر زن مي رود و عروس را به خانه خودش مي آورند . به گزارش صاحب نیوز؛ گاهی در اطراف ما نقاطی هستند که خودمان را از دیدن آنها محروم کردهایم اما حقیقت این است که برای قرار گرفتن در آرامش طبیعت، برای لذت بردن از یک طبیعت خاطره انگیز و برای گذراندن اوقاتی خوش با خانواده خود مواهب خدادادی در فاصله نزدیکی از ما هستند که میتوانند برای برنامهریزی یکی – دو روزه تفریحی گزینه مناسبی باشند.

شهرستان فریدن به خاطرموقعیت جغرافیایی خویش دارای مراتع و شکارگاه هایی است که حیوانات وحشی نیز در کوه های آن یافت می شود . به این دره در شمال شرقی شهر تهران قرار گرفته است و در درون آن رودخانه جریان دارد که از کوههای شمال البرز سرچشمه گرفته است. این رودخانه با طول 776 کیلومتر و عمق حدود 8 متر و ارتفاع 24 متر از سطح دریا از شمال غرب سرچشمه میگیرد و در مسیر خود از قلب شهر زیبای پاریس عبور میکند. شاخصهای کمّی مربوط به گونههای مختلف درختی در داخل 15 پلات 1600 مترمربعی در جهت شرقی و 15 پلات با سطح مشابه در جهت غربی (در مجموع، 30 پلات)، در طول ترانسکتی 15 کیلومتری، گزارش شد.

جهت واسنجی مدل از 3 رخداد و جهت اعتبارسنجی آن از 6 رویداد بارندگی و سیلاب متناظر استفاده گردیده است. شهرستان فریدن با وسعتی حدود 3280 کیلومتر مربع از شهرستانهای غرب استان اصفهان است. رؤیای کانال و رودخانه تفاوت چندانی با هم ندارند. در 1911 اين مساله حل گرديد و دو دولت به توافق رسيدند كه در جابجايي هاي بستر رود ، مرز ، تالوگ جديد را همراهي كند و بدين ترتيب براي هر يك از دو طرف وجود ساحل رودخانه تضمين شده باشد . دولت برای اصلاح الگوی کشت، برنامه ریزی کرده است.

باید دید با وجود این صراحت قانونی، دولت در کدام بخش توانسته به الگویی صحیح برای افزایش بهرهوری آب دست یابد. در این خاکها لایه های شنی و ماسه ای هم دیده می شود و این خاکهای رسوبی بهترین خاک زراعی منطقه می باشد و برای کشت گیاهان متداول در منطقه استعداد فراوان دارد مهمترین انواع خاکهای این منطقه از نوع خاکهای قرمز و زرد و پوزولیت و خاکهای قهوهای است. مهمترین شاخه فرعی که از رودخانه نیجر نشات گرفته است، رودخانه بنیو است. حداکثر ابدهی ان چاهها (62) متر مکعب در ساعات ومتوسط آنها (30)متر مکعب در ساعات است حداکثر عمق این چاهها 130 متر و متوسط آنها 72 متر و حداقل عمق انها 50متر محسوب گردیده است .(2)قناتها به تعداد قناتهای روستای گشنیزجان(7) رشته می باشد که به علت کوهستانی بودن محل و عمق کم در چاه آنها دامنه نوسانات آبدهی بسیار متغیر می باشد حداکثر طول آنها به (6) کیلو متر و متوسط طول آنها به (300) متر است.

مشخص شده است برای نخستین بار از ایران گزارش میشود. گیاهی است که از برگ ، گل و ریشه ی آن برای درمان بیماری ها استفاده می شود. مرکز این شهرستان داران است و دارای دو بخش به نام بخش مرکزی و بویین و میاندشت و سه منطقه شهری به نام داران و بویین میاندشت و نیز دوازده دهستان می باشد. میخواهیم مهمان خانه زیبا و کم نظیر این سردار که از قضا دوست داران ایرانی و خارجی بسیاری هم دارد،شویم.

در قسمت جنوبی بیشه زارهای بسیار زیبایی قرار دارد که در تابستان خنکای دلپذیر آن لحظاتی خوش وآرام برای گردشگران فراهم می سازد . دلیل این موضوع هم وجود چنارهای کهنسالی است که بسیار دیدنیاند. همین است که سد لتیان مقصد طبیعتگردانی شده که به دنبال جایی نزدیک تهران برای پیکنیک و ییلاق میگردند. هرچند شنيدن نام چين به عنوان محل احداث اين سد به دليل پهناور بودن و داشتن بيشترين جمعيت جهان چندان تعجبآور نيست، اما بررسي مقايسهاي بعضي از مشخصات اين سد و نيروگاهش با آنچه که درخصوص ساير سدها و نيروگاهها شنيدهايم و همچنين دقت در بعضي از اطلاعات جانبي مربوط به چين واقعاً باعث شگفتي ميشود.

در زمینه تولید برق، رکورد شکنی این سد قابل توجه است. آن زمان در این منطقه شهرهایی آباد وجود داشته که به دست اسکندر در ایران دوازده شهر ساخته شده و همه آنها را اسکندری نامید ، از جمله آنها «اسکندری » واقع در فریدن ( شامل دو بخش اسکندری بر آفتاب و نسار اسکندری ) است . با این اوصاف، اگر تمام وقتتان را صرف بازدید از این مکانها کنید، از دیگر جذابیتهای این شهر باز میمانید. از مشخصه این خانهها سقفهای شیروانی آنها است.مجتمعهای تجاری بزرگ در شهرک غرب از مشهورترین مراکز خرید تهران هستند و خریداران بسیاری را از محلات دیگر تهران جذب کردهاند.

برغان یا دیگر روستاهای اطراف تهران؟ ولي با آمدن تلوزيون و بازي هاي كامپيوتري ديگر از اين بازي ها خبري نيست در روز سيزدهم فروردين كه به سيزده بدر معروف است اگر شرايط جوي مساعد بود هر خانواده اي با نزديكان خود به مكان هاي ، زيباي اطراف روستا مي روند و نهار را در آنجا صرف مي كنند . ویژگی دیگری که باعث میشود این کلیسا را دوست داشته باشیم، معماری زیبای نمای بیرونی است. به داخل سر ما وارد می­گردد، آن تصویر هنوز حامل برخی شباهتها به اشیائی است که از آنها نشأتگرفته است. نام فریدن را برگرفته از نام فریدون پادشاه ایران باستان می دانند و می گویند کاوه آهنگر از این سرزمین برخاسته است .

منطقه ای که امروزه فریدن نامیده می شود در تاریخ باستان به نامهای پاراتاکن ، پارتکان ، پاراتاکین ، پرکان ، پاره تاکن و پری تاکن ، پرتیکان ، فریدون ، فریذین و فریدن نامیده می شده است و لیکن برای این نامها معنای دقیق و درستی در دست نیست و تنها مناسب آنها ، نام فریدون پادشاه ایران باستان است. بوم گردی پلاسجان چشمانداز به کوهستان و رودخانه داشته و دارای 6 باب اتاق با ظرفیتهای چهار، شش و هشت نفره است. آبهای سطحی شامل رودخانه پلاسجان و آبهای زیر زمینی شامل چاههای عمیق،قنوات و چشمه ها می باشد.

دیدگاهتان را بنویسید