رودخانه ها کجا گم میشوند؟

وی با اشاره به اینکه در هر منطقهای از رودخانه کرج که با توجه با شرایط محیطی امکان احداث تفرجگاه وجود داشته باشد، اقدامات لازم برای اینکه عموم مردم بتوانند از طبیعت و موهبت خدادادی استفاده کنند، انجام میشود، بیان کرد: حریم رودخانه کرج به جهت اینکه در منطقه کوهستانی قرار دارد و دارای شیب و ارتفاع میباشد این امکان وجود ندارد همه نقاطی که آزادسازی میشوند به تفرجگاه تبدیل شوند. بعد از آزادسازی حریم رودخانه کرج، موضوع ساماندهی اراضی مطرح میشود که با توجه به مقررات، این کار بر عهده آب منطقهای قرار دارد.

وجود رودخانه دایمی در منطقه اغلب تأثیر مطلوبی بر سیمای فیزیکی محیط بهدنبال دارد و خود بهواسطه امکانات بالقوه برای فعالیتهایی نظیر شنا، ماهیگیری، قایقرانی، قدم زدن، پیکنیک و کمپینگ بهعنوان یکی از منابع تفرجگاهی مطلوب محسوب میشود. تالاب انزلی با مساحتی نزدیک به ۲۰۰ کیلومتر مربع یکی از بهترین مکان های ماهیگیری استان گیلان محسوب می گردد. تالاب چغاخور که با وسعتی نزدیک به ۲۳۰۰ هکتار در نزدیکی شهر بروجن قرار گرفته، از بهترین مکان های ماهیگیری استان چهار محال و بختیاری محسوب می گردد. دریاچه پریشان یا پیرشون که در کنار شهر کازرون قرار دارد، یکی از بهترین مکان های ماهیگیری استان فارس به حساب می آید.

رود کرخه که در میان رودهای طولانی کشور، جایگاه سوم را به خود اختصاص داده است، یکی از بهترین مکان های ماهیگیری در پنج استان همدان، کرمانشاه، کردستان، ایلام، لرستان و خوزستان به حساب می آید. سد اکباتان یکی از بهترین مکان های ماهیگیری استان همدان می باشد، که در فاصله ۱۰ کیلومتری شهر همدان و نزدیکی روستای سنگستان و کوه الوند قرار گرفته است. مهندس عبدلی باغدار جوانی که 6 هزار درخت بادام در روستای دیمه دارد، به استقبال میآید و با خندهای تلخ میگوید: «ببینید آب چقدر کم شده که روی سنگها قدم میزنید! پاسخ: علت تشکیل آبشار این است که آب در مسیر جریان خود، ابتدا از سنگ های سخت و مقاوم سپس ازسنگ های نرم و کم مقاومت عبور می کند.

رود ارس 950 کیلومتر را در ایران طی میکند و سپس به دریای کاسپین میریزد. هرچند اولین نمونهگیری خوب پیش نرفت و با متلاشی شدن سنگ مورد نظر در زیر ضربه حاصل از مته، تکههای حاصل از آن وارد لوله تیتانیومی تعیین شده نشد اما با این حال مریخ نورد به سرعت برگشت و تا به امروز شش هسته سنگ آتشفشانی را جمعآوری کرده است. 15 ژانر : عاشقانه , تاریخی , درام , سیاسی وضعیت زیرنویس : – در حال ترجمه تعداد قسمت ها : 20 خلاصه داستان : پیونگ گانگ شاهزاده کشور گوگوریو است که همانند یک سرباز بزرگ شده است ، او فرد قدرتمند و جاه طلبیست که آرزو دارد به عنوان اولین ملکه گوگوریو ، حکومت را به عهده بگیرد اما زندگی او دچار تغییر و بحران میشود وقتی که با اون دال آشنا میشود ، کسی که از نظر شخصیتی کاملا نقطه مقابل پیونگ گانگ است ، شخصی صلح طلب و با روحیه ای آرام که مجبور میشود بخاطر حفاظت از پیونگ گانگ، زندگی و آرمان هایش را تغییر دهد تا اینکه…

نام ها: طلوع ماه در رودخانه محصول: 2021 کره جنوبی از شبکه KBS2 ژانر: تاریخی | عاشقانه | درام | سیاسی تاریخ پخش: 27 بهمن 1399 – Feb 15, 2021 قسمت ها: 20 روزهای پخش: دوشنبه و سه شنبه ها مدت زمان: 60 دقیقه وضعیت: در حال پخش جایگزین بازرس مخفی سلطنتی بازیگران: Kim So Hyun -Kim Ji Soo خلاصه داستان: پیونگ گانگ (Kim So-Hyun) شاهزاده کشور گوگوریو است که همانند یک سرباز بزرگ شده است ، او فرد قدرتمند و جاه طلبیست که آرزو دارد به عنوان اولین ملکه گوگوریو ، حکومت را به عهده بگیرد اما زندگی او دچار تغییر و بحران میشود وقتی که با اون دال (Ji Soo) آشنا میشود ، کسی که از نظر شخصیتی کاملا نقطه مقابل پیونگ گانگ است ، شخصی صلح طلب و با روحیه ای آرام که مجبور میشود بخاطر حفاظت از پیونگ گانگ، زندگی و آرمان هایش را تغییر دهد تا اینکه…

خلاصه داستان: پیونگ گانگ (Kim So-Hyun) شاهزاده کشور گوگوریو است که همانند یک سرباز بزرگ شده است ، او فرد قدرتمند و جاه طلبیست که آرزو دارد به عنوان اولین ملکه گوگوریو ، حکومت را به عهده بگیرد اما زندگی او دچار تغییر و بحران میشود وقتی که با اون دال (Ji Soo) آشنا میشود ، کسی که از نظر شخصیتی کاملا نقطه مقابل پیونگ گانگ است ، شخصی صلح طلب و با روحیه ای آرام که مجبور میشود بخاطر حفاظت از پیونگ گانگ، زندگی و آرمان هایش را تغییر دهد تا اینکه… این قزوینشناس و پژوهشگر اما به ایستگاه راهآهن قزوین که در شبکه سراسری راهآهن طراحی شده و به عنوان ایستگاه شماره دو در مسیر تهران به تبریز در قزوین به وسیله آلمانها در دوره پهلوی اول ساخته شده بود، اشاره میکند و میگوید: در آن زمان متاسفانه مسیر را از دل باغستان در بخش جنوبی آن انتخاب میکنند.

بریونی هورگان، عضو تیم علمی پشتکار و استاد علوم سیارهای در دانشگاه پردو، با «هیجانانگیز» خواندن این قسمت از سفر مریخنورد گفت: «دلتا در دهانه جزرو محلی است که به عنوان مقصد اصلی انتخاب کردهایم و امیدواریم اواخر بهار امسال به آنجا برسیم. این سد که تقریباً ۱۲۰۰ کیلومتر مربع مساحت دارد، در دره طالقان در قسمت جنوبی دامنه های رشته کوه های البرز قرار گرفته است. این رودخانه در قسمت مرزی خود ۴۷۵ کیلومتر طول دارد.

سد طالقان یکی از بهترین مکان های ماهیگیری استان البرز و تهران می باشد، که در فاصله ۱۲۰ کیلومتری شهر تهران قرار دارد. رودهای نکا و تجن از بهترین مکان های ماهیگیری استان مازندران می باشند، که از دامنه رشته کوه های البرز جاری گشته و وارد دریاچه خزر می گردند. قرار گرفتن شهر تهران در دامنه جنوبی رشته کوه البرز از یک سو و وجود جادههای سرسبز و خوش آبوهوای مسیر شمال ایران از سوی دیگر، ظرفیتهای پیک نیک اطراف تهران را افزایش دادهاند.

از هر ایستگاه مترو تهران که سوار خط شوید، باید خود را به این ایستگاه برسانید. سنجاب سخن آن ها را می شوند و می گوید: خیر ای اسب کوچک، تو در آب غرق خواهی شد ، این رودخانه بسیار عمیق است. با بررسی، فراوانی و درصد فراوانی بنتوزها در ایستگاههای مختلف مشخص شد که، تراکم ماکروبنتوزها در فصل زمستان با حداکثر 3865 عدد در مترمربع و در پاییز با حداقل 1950 عدد در مترمربع نوسان داشته است. فیلم سینمایی «رژیم طلایی» به کارگردانی رضا سبحانی، شنبه ۲۸ اسفند، ساعت ۳۰ دقیقه بامداد از شبکه دو سیما پخش خواهد شد.

این دریاچه زیبا که مساحت آن به ۵ هکتار می رسد، ۴۵ کیلومتر با شهر ارومیه فاصله دارد و در نزدیکی روستایی به همین نام در ناحیه موانا قرار گرفته است. به گفته برخی از پژوهشگران، نام ارمنی سرزمین قفقازی Bałasakan نیز احتمالا با بدخشان همخوانی دارد؛ اما این نام در سنگنوشتههای ساسانی در کعبه زرتشت بصورت بلاسَکان آمدهاست. بزرگترین رود ایران با گذشتن از قلب اهواز، به سمت خرمشهر میرود و نامش به اروندرود تغییر میکند. رود ارس یکی از بهترین مکان های ماهیگیری سه استان شمال غرب کشور یعنی استان های اردبیل و آذربایجان غربی و شرقی به حساب می آید.

رئیس کل دادگستری استان البرز گفت: تا کنون در اراضی آزاد شده در فاصله بین آبگیر بیلقان تا سد امیرکبیر که در تصرف دستگاههای حاکمیتی بود، بررسیهای اولیه برای احداث استراحتگاه عمومی در 3 نقطه انجام شده است. ناسا امیدوار است بتواند تا سال ۲۰۳۱ این سنگها را برای آزمایش به زمین بازگرداند تا دانشمندان درک بهتری از دهانه جزرو داشته باشند. پشتکار در ۱۸ فوریه سال ۲۰۲۱ میلادی در داخل دهانه «جزرو» فرود آمد و ماموریت خود را برای جمعآوری نمونههایی از سطح سیاره آغاز کرد. در این نمونه نیز، پندار و اندیشه­­ راکد انسان را همچون خاکی می­داند که باید با گاوآهن آن را زیر و رو کرد.

دیدگاهتان را بنویسید