تلویزیون با ۷۰ فیلم سینمایی به استقبال سال نو میرود – خبرآنلاین

برای هزاران سال، از رودخانه یانگ تسه برای آب، بهداشت، کشاورزی، حمل و نقل، صنعت و مسائل جنگی مورد استفاده قرار گرفته است. محله پونک در کنار رود دره فرحزاد ، از هزاران سال گذشته محل زیست انسانی بوده زندگی در این منطقه جریان داشته است. بر روی این رودخانه سدی به نام سد نمرود قرار دارد که آب محل زندگی آبزیانی همچون ماهی سفید رودخانه ای و زردپر و کپور می باشد که متاسفانه در سال های اخیر توسط صیادان غیرمجاز نسل کشی شدند. از جمله گونه های ماهی موجود در این سد می توان به ماهی قزل آلا و کپور اشاره کرد.

طراحی و معماری متفاوت این پل آن را به عنوان بزرگ ترین پل کابلی خاورمیانه شناسانده است. با وجود اینکه مراکز ماهیگیری در تهران از نظر دسترسی بسیار سریع و راحت تر هستند، اما به هرحال دریاچه ها مصنوعی بوده و آنگونه که باید و شاید لذت ماهیگیری در دل طبیعت را به فرد القا نمی کنند. غار بورنیک که یک غار طبیعی است (یعنی بدون دخالت انسان به وجود آمده) محلی برای سکونت انسان های پیش از تاریخ بوده است. دره رودخانه های نسن در شمال و شمال غرب تهران قرار دارند و جای مناسبی برای صید و ماهیگیری هستند.

چون مقدار آب شیرین که برای انسان و گیاهان قابل استفاده است محدود می باشد و کشور ایران یک کشور کم آب است. از انتخاب گیاهان بومی هر منطقه که سازگار با آب و هوا است، گرفته تا طراحی و استفاده منطقی و محدود از سطوح چمن کاری شده و استفاده از زمین پوش مناسب جهت جایگزینی چمن و استفاده از سنگ رودخانه، شن رنگی و… این سد با ۹۶۰ میلیون متر مکعب حجم مخزن به منظور تامین آب کشاورزی، آب آشامیدنی و انتقال آب به نیروگاه کلان جهت تولید برق احداث شده اما به دلیل نزدیکی به کوه دماوند و قرار گفتن در منطقه زیبا و سرسبز دشت لار، این دریاچه به یک جاذبه توریستی بسیار محبوب تبدیل شده و در سال های اخیر نیز از آب آن برای پروش ماهی قزل آلا و خال قرمز استفاده می شود.

صید ماهی در دریاچه های مصنوعی نیاز به مجوز صید نداشته و تنها با پرداخت هزینه مربوطه می توانید در آن ها مشغول ماهیگیری شوید، اما ماهیگیری در دریاچه های اطراف تهران که معرفی کردیم، داشتن مجوز و همچنین به همراه داشتن حداقل لوازم و تجهیزات ماهیگیری الزامی است. احداث دریاچه مصنوعی سد ایذه باعث ایجاد تفریحات آبی متعدد در این شهرستان شده است. همچنین آب نمکین در یا باعث حل شدن برخی مواد معدنی سنگ ها شده آنها را متلاشی می سازد و بدین سان ماسه پدید می آورد . از آن جایی که آبشار کمرد یک آبشار فصلی است و در بیشتر روزهای سال خشک می شود، بنابراین شما هم اگر قصد ماهیگیری در آبشار کمرد را دارید، بهتر است در فصول تابستان و بهار به این منطقه سفر کنید.

در آب این رودخانه ها ماهی خال قرمز و قزل آلای رنگین کمان بیشتر از دیگر گونه های آبزیان یافت می شود به همین خاطر است که این منطقه بین ماهیگیران از محبوبیت زیادی برخوردار می باشد. به هر حال عضو هرکدام از این گروه ها که باشید دانستن و شناسایی یلاق های اطراف تهران به شما کمک خواهد کرد که تابستان خنک تری را پست سر بگذارید. توصیف و شناخت محیط رسوبی، در برآورد اولیه خواص مهندسی مصالح و برنامهریزی مطالعات ژئوتکنیک کمک شایانی مینماید. اطلاعات بدست آمده در SPSS16 و به کمک test- t و PCAمورد تجزیه و تحلیل قرار گرفتند.

لواسان نیز یکی دیگر از شهرستان های خوش آب و هوا در نزدیکی تهران است. این در حالی است که تا چند سال اخیر ماهی قزل آلا از ماهی های معروف موجود در سد لتیان به شمار می رفت اما امروزه اصلی ترین ماهی که در این سد صید می شود، ماهی کپور است. امروزه به دلیل تعداد زیادی توریست که از برج ایفل بازدید میکنند، پل لنا بسیار پر تردد شده است و مورد جالب توجه این است که هنگام ساخت این پل اصلا خبری از برج ایفل نبوده است.

روستای آبنیک با طبیعت بکر خود در هر فصل سال به گونهای دیدنی است، این روستا در بهار با رودخانه و درهای پر از گیاهان کوهی و در زمستان با آبشار یخی آبنیک میزبان گردشگران است. با مهربانی کوزه دختر روستایی را پر می کند، گرد و غبار را از صورت کشاورز خسته می زداید و تشنگی پرنده کوچکی که بر بالای او پرواز می کند را برطرف می کند. بنابراین ما پیشنهاد می کنیم که عطای غار را به لقایش ببخشید و ماجراجویی های غارنوردی را بگذارید برای یک سفر گروهی با همراهی راهنما و تجهیزات ایمنی.

با توجه به ویژگی هایی که گفتیم یکی از پیشنهادهای ما برای سفر یک روزه ( بدون نیاز به راهنما) روستای هرانده است. برای تجربه یک سفر شاد و خاطره انگیز در سفر و تور یک روزه اطراف تهران با شما به اشتراک بگذاریم! ماهی کوچک موجودی بسیار شاد بود و به این راحتی تسلیم نشد. این پارک آبی شهر مشهد، بزرگ ترین پارک آبی طبقاتی در ایران (7 طبقه) نیز می باشد. جاجرود یکی از زیبایی های طبیعی شرق تهران است که 2 کیلومتر جلوتر از آن منطقه ای به نام کمرد و روستایی به همین نام نیز در این منطقه وجود دارد.

روستای کرکبود در ابتدا بیشتر بخاطر دو امامزاده به نامهای زید و ابراهیم شناخته میشد اما در طی سال های اخیر با توجه به طبیعت زیبای روستا، وجود آبشار و چشمه های معدنی و نزدیکی به تهران مورد توجه بیشتری قرار گرفته است. در گذشته این سد محل زییست ماهی های کپور، قزل آلا، قزل آلای رنگین کمانی، قزل آلای خال قرمز، ماهی سفید، ماهی کراس و زردپر بوده اما در حال حاضر فقط ماهی سفید، کپور، زردپر و کراس در آن مشاهده می شود . با گذشت چند کیلومتر از منطقه تفریحی کلنگاه، مرتع چمنی و وسیع چلم کوه از نزدیک قابل مشاهده میباشد.

نیروهای انگلیسی در این زمان یک شبکه وسیع راه آهن را برای اهداف خود و ارتباط بین بخش های مختلف تاسیس کردند. دزدان متوجه او می شوند و می خواهند او را بگیرند، ریتلی فرار می کند و از منطقه دور می شود. دریاچه تار از آثار طبیعی و ارزشمند کشور و از جمله مناطق گردشگری شهرستان دماوند است و در 15 کیلومتری شرق این شهرستان واقع شده است. اما طبیعی است که به عنوان یک شرکت گردشگری فعال و نوآور در زمینه برگزاری تورهای هدفمند از این توصیه واضح هم غفلت نکنیم! این محله از شرق به شهرک غرب و از غرب به جنتآباد متصل است.محله حصارک در شمال پونک قرار دارد و از جنوب به بزرگراه شهید همت ( محله باغ فیض) ختم میشود.

دیدگاهتان را بنویسید