بهترین رودخانههای ایران برای رفتینگ در فصل تابستان کجاست؟

همچنین میتوانید در طول مسیر آثار تاریخی به جای مانده را در دل کوه و صخرههای این تنگه ببینید که نشان از قدمت کهن این منطقه دارند. لازم است ذکر شود که برای ورود به حمام ماسه باید لباسی مجزا از مایو خود خریداری کنید و وارد مجموعه روباز شوید و روزی به یادماندنی را زیر نور آفتاب و گرمای ماسههای داغ بگذرانید. آب این چشمه معدنی علاوه بر خواص درمانی برای آبیاری باغهای این منطقه نیز مورد استفاده قرار میگیرد. نایبرئیس فراکسیون محرومیتزدایی مجلس شورای اسلامی گفت: کوتاهیها و قصور در دوران مدیریت قبلی مشهود است و پیشرفت صنایع پایین دستی و فازهای جانبی علاوه بر رشد تولید، اشتغالزایی پایداری ایجاد خواهد کرد.

اما علاوه بر این زیباییها آبشار خروشانی را نیز خواهید دید که با نام لت مال شناخته میشود. یکی دیگر از مقاصد تماشایی در اطراف تهران بزرگ، با نام منطقۀ الموت شناخته میشود. یکی دیگر از مقاصد قابل توجه بر ای سفر یک روزه میتواند دریاچۀ شورمست باشد. «قمهزنان روز عاشورا و روز بیست و یکم رمضان، لباس سفیدی به نشانۀ کفن بر تن میکردند و موی سر را از ته میتراشیدند. در این مسیر دره هایی مانند وسک، باغ میر، مالا، قلاچ، گرم دره و خرگوش دره به چشم میخورند.

روستای برغان از دیگر مناطق دیدنی اطراف تهران و از توابع ساوجبلاغ است که به فاصله ۱۳ کیلومتری شهر کرج در دره ای زیبا واقع شده. در صورتی که با تور اروپا به هر کدام از کشورهای متحد سفر کنید، میتوانید برای تفریح به رودهای مهم هر کدام از این کشورها بروید و روز فوقالعادهای را در کنار عزیزانتان بگذرانید. برای استفاده از این بخش باید از قبل ثبت نام و کارت عضویت همراه داشته باشید. این چشمهها در ۳۰ کیلومتری فیروزکوه در روستایی به نام خمده قرار دارد. به موجب ماده 3 آن در رودخانه كنگو ، مرز منطبق بر خط مياني معبر كشتيراني است كه عموماَ كشتيهاي با آب نشين بزرگ را امتداد آن راه مي سپارند .

این تحقیق بر پایه وجود پالایشگاه نفت آبادان، وجود بنادر آبادان، خرمشهر و بصره در منطقه اروندرود صورت گرفته است. هنگامی که این رودخانه از ارتفاعات زردکوه بختیاری سرچشمه می گیرد، تعداد زیادی از شاخه های فرعی منتهی به زاینده رود که مهمترین آنها عبارتند از کوهرنگ، چشمه دره، چشمه دیمه، دره خرسانک وچشمه های متعدد آهکی از نوع کارستیک، به صورت زایشی موجب افزایش آب رودخانه می شوند. به گزارش روابط عمومی شرکت آب منطقهای اصفهان، محمود چیتیان، معاون حفاظت و بهره برداری شرکت آب منطقهای اصفهان با اشاره به انتشار فیلم در شبکههای مجازی مبنی جریان آب در رودخانه زاینده رود در منطقه درچه، اظهار داشت: این فیلم واقعیت ندارد.

از جمله این رودخانه ها در ایران می توان به بیشتر قسمتهای سفیدرود و زاینده رود در استان گیلان و چهارمحال و بختیاری اشاره کرد. با توجه به شرایط آب و هوایی این منطقه، بهترین زمان برای سفر به اینجا بهار و تابستان می باشد. پس از پشت سر گذاشتن دو مرحله قبل یعنی خواندن و تفکر سعی کنید مطالب مهم آن را برای خودتان بازگو کنید. از دیگر جاهای دیدنی اطراف تهران دو چشمه آب معدنی خمده و دریابک فیروزکوه می باشند. آبشارهای موآب و پسچویک در روستای افجه، آبشار لت مال در شمال وردآورد، هفت چشمه در روستای ارنگه کرج و آبشار تهران که روبروی دریاچه چیتگر قرار گرفته اند، از بهترین انتخاب ها برای افرادی می باشند که به دنبال داشتن سفری کوتاه و متفاوت و بازدید از جاذبه های اطراف تهران هستند.

بعد از بیرون آمدن از آب زمان زیادی برای فکر کردن راجع به این موارد دارید . در ۲۵ کیلومتری منطقه ی ییلاقی لواسان و نزدیک به فشم و در دامنه ی ارتفاعات البرز، روستای آبنیک قرار دارد. عمق خاک زراعتی متغیر و در بعضی نقاط بیش از یک متر و در ارتفاعات بسیار نازک است، به طوری که سنگ مادری نمایان می باشد. از معروف ترین آبشارهای اطراف تهران می توان به آبشار ۲۲۰۰ متری ایگل در جاده ی لواسانات اشاره کرد.

یکی از بهترین جاهایی که می توان برای فرار از تابستان های گرم تهران انتخاب کرد، رفتن به دریاچه های اطراف این شهر می باشد. در این روستا چندین آبشار زیبا وجود دارد که برای بازدید از آنها میتوان یک سفر یکروزه را ترتیب داد. این روستا به دلیل داشتن آب فراوان دارای باغهای سرسبزی است که مناظر فوقالعاده ای را خلق نمودهاند و میتوان لحظات خوبی را در طبیعت بکر این منطقه سپری نمود. به تدريج در طول رودخانه ميزان کيفيت رودخانه روند رو به بهبود در پيش مي گيرد به طوري که در ايستگاه آخر و در نزديک سد کنگير دوباره کيفيت رودخانه به بازه متوسط برمي گردد، که نشان از قابليت خود پالايي رودخانه مي باشد.

اما این محدوده علاوه بر طبیعت زیبا و چشمنواز جاذبههای دیگری نیز دارد که عبارتند از: آبشار پسچویک، آبشار چرند و بوستانی از درختان میوه که در سمت شمال غربی دشت هویج واقع شده است. این روستاها علاوه بر آب و هوای خوش و ییلاقی، سه چشمۀ آب گرم نیز دارند که با نامهای چشمه آب گرم گنداب، چشمه آب گرم گراب بالا و چشمه آب گرم خچیره شناخته میشوند. دریاچه ی مصنوعی چیتگر؛ مجهزترین دریاچه ی تهران که در چند سال اخیر به شدت مورد توجه قرار گرفته است. با توجه به خشک سالی های اخیر و هم چنین بالا رفتن دمای نسبی در شهر تهران ناشی از میکروکلیمای ایجاد شده، به نظر می رسد که این منطقه خشک تر از اطلاعات آماری گذشته باشد.

این دریاچهها امکان قایق سواری و تفریح و لذت بردن از ورزش های آبی را برای گردشگران ارائه می دهند. 13 اگر یک روز آب لوله کشی قطع شود چه مشکلاتی برای مردم به وجود می آید ؟ جرا که خدایان از خانه ی فرد متوفی خارج می شوند و تا وقتی که آئین ها و شعائر مربوط به مرگ انجام نپذیرد، به خانه باز نمی گردند. معروفترین رودخانه این روستا شکرآب میباشد که ۱۵ کیلومتر طول دارد و در اغلب اوقات سال دارای آب فراوانی است. پل باغ بهادران: در شهر كوچك اما بسيار زيبا و حاصلخيز و پر بركت باغ بهادران قرار دارد و طول آن ۶۰ متر ميباشد.

اما در معنای این نام باید گفت، لت یعنی سنگ و مال یعنی مالیدهشدن و مالش. این نام تمثیلی است از مالیدهشدن آب روی سنگهای بستر آبشار که سبب میشود سنگها صیقل بخورند و به شکل ویژۀ صیقلی درآیند. پیشنهاد جذاب دیگری که برای تجربۀ سفر یک روزه مهیج به نظر میرسد بدون شک روستاهای طالقان خواهد بود. تفریحات مختلفی در این منطقه برای گردشگران در نظر گرفته شده است که از مهمترین آنها میتوان به ماهیگیری، قایاق سواری، اسکی روی آب و … لذا خانوادههایی که با هم به زیارت حرم امام رضا آمدهاند میتوانند به صورت همزمان از این پارک آبی استفاده کنند و دیگری نیازی نخواهند داشت تا تایمهایی را به صورت جداگانه برای رفتن به آن برنامهریزی کنند.

به راحتی میتواند خستگی یک هفته تلاش بیوقفه را از بین ببرید و انرژی مضاعفی برای شروع یک هفتۀ بینظیر و سرشار از موفقیت و بهروزی را به ارمغان بیاورد. اگر سحرگاهان قدم در راه رسیدن به الموت بگذارید، میتوانید علاوه بر لذتبردن از طبیعت منحصر به فرد این منطقه از تماشای صحنۀ بینظیر طلوع خورشید نیز بهره ببرید. رسم دندروگرام UPGMA بر اساس ضریب جاکارت نشان داد کهاین دو جمعیت از یکدیگر متمایز است. 3. آبهای مرگ ویرانگر و تباه کنندهاند و همه چیز را در کام خود فرو میبرند، اما آبهای زندگی و حیات درمان­کننده و شفابخشاند و نشان از تجدید حیات و نیروی دوباره دارند.

جدول (6)، محاسبه­ی مقادیر وزنی CN، مقادیر نفوذ، حداکثر بارش 24 ساعته و ارتفاع رواناب هر کدام از زیر­حوضه­ها را نشان مـیدهد. این تنگه دارای کوههایی با ارتفاع زیاد میباشد که باید مسیری ۳ کیلومتری را از بین آنها و داخل آب برای رسیدن به آبشار طی کنید. آبشار ساواشی دارای ۱۵ ارتفاع و یک حوضچه طبیعی در پای آن است. ساواشی دارای طبیعت بکر و زیبا، صخرههای به هم پیچیده، رودخانه خروشان و آبشار میباشد. البته در کنار تمام این زیباییها حضور و جریان رودخانۀ خروشان روستا را نیز نباید نادید گرفت. البته راه دیگری نیز وجود دارد و آن سحرخیزی و کامیابی است.

خوشبختانه برای این دسته از افراد نیز گزینه های خوبی در اطراف تهران وجود دارد. از دیگر جاهای دیدنی اطراف تهران که یکی از مقاصد اصلی برای گردش یک روزه محسوب میشود، سد لتیان است. دشت لار دماوند مقصدی برای طبیعت گردی در اطراف تهران است که تنها ۷۰ کیلومتر از پایتخت بزرگ ایران زمین فاصله دارد و گزینهای مناسب برای سفرهای کوتاهمدت تعطیلات آخر هفته به شمار میرود؛ چون هم زیبا است، هم خوش آب و هوا. و نتیجه، بهگفته کلودیا سادوف، متخصص آب که درمورد بحران آب ایران گزارشی را برای بانک جهانی تنظیم کرده، ۲۵ درصد از کل آبی که از سفرههای زیرزمینی، رودخانهها و دریاچههای ایران وجود داشته، بیش از مقداری که قابل تجدید باشد، برداشت شده است.

به جز روستای برگ جهان از دیگر روستاهایی که در فصل بهار و تابستان پیشنهاد میشود روستای کن سولقان میباشد. یکی از تماشاییترین روستاهای مستقر در اطراف تهران با نام روستای افجه شناخته میشود. این دشت پهناور با نام گرچال نیز شناخته میشود. وقتی به فراز قلههای پهنه حصار برسید امامزادهای را خواهید دید که با نام “بیبی زرین قمر” شناخته میشود. دشت آزو که به عنوان عروس دشتهای البرز شناخته میشود، یکی از بهترین جاهای دیدنی اطراف تهران مخصوصا در فصل بهار محسوب میگردد. یکی از زیباترین جاهای دیدنی اطراف تهران، تنگه واشی محسوب میگردد.

اینجا یکی از قدیمیترین امامزادههای بابلسر است که طراحی و معماری و دیوارهای سفید آن حتما توجهتان را جلب میکند. اما در هر حال زیباترین تمثال طبیعت تهران را به خود اختصاص داده است و آن جایی نیست جز دشت هویج؛ که در ادامه در موردش خواهید خواند. از سولوقان میگذرد و در نهایت به امامزاده داوود ختم میگردد. بدین گونه از فرادثه شکل فرادخ به وجود آمده است که بعدآ فراه شده است. در هنگام وقوع زمین لرزه و آتشفشانهای زیردریایی امواج بزرگی در دریاها ایجاد میشود که به آن آبتاز یا سونامی میگویند. اعتقاد فردوسی به اصالت انسان و اینکه او انسان را اساس آفرینش و کلید خلقت میداند،1خود گواه غلبة نگرش انسانمدارانه در اندیشة فردوسی است.

دیدگاهتان را بنویسید