آمریکا – شمیران گشت

پایتخت آمریکا جایی است که در آن میتوانید از همه موزهها و انستیتوهایی که میخواهید دیدن کنید و در مورد تاریخ آمریکا و سیاست آن اطلاعات زیادی کسب کنید. نیویورک، شهری که هرگز نمیخوابد، یکی از شگفتانگیزترین شهرهای دنیا است. در ۱۱ سپتامبر سال ۲۰۰۱، تروریست ها چهار هواپیمای مسافربری را دزدیدند، یکی از هواپیماها به سمت پنتاگون در واشنگتن حمله کرد و دو هواپیمای دیگر به برج های دوقلوی مرکز تجارت جهانی در نیویورک اصابت کردند. این خلیج یکی از بهترین مکانها در اطراف دریاچه ایری (Lake Erie) است. اما با وجود اینکه احزاب گوناگونی در ایالات متحده فعالیت میکنند، عملاً سیطره دو حزب جمهوریخواه و دموکرات بر صحنه سیاسی این کشور مجال را برای به قدرت رسیدن سایر گروهها گرفته است و مشاغل عمدهای که با رأی مستقیم مردم واگذار میشوند، از جمله ریاستجمهوری، نمایندگی کنگره و فرمانداری ایالات غالباً بین نامزدهای این دو حزب توزیع میشوند.

شهری است که جاذبه توریستی چندان زیادی ندارد، اما آنچه شما را به اینجا جذب میکند، موسیقی، غذا، مردم مهربان و شاد و انرژی مثبتی است که شهر دارد. ایالات متحده در دریای کارائیب نشان داد که در دیپلماسی بسیار زیرک است. حمله ژاپن به بندر پرل هاربر در ۷ دسامبر ۱۹۴۱ به همه تردیدها پایان داد. اوباما با جمله ای از خاطرات خود، «جسارت امید»، قول داد رویای آمریکایی، که در طول دولت بوش خدشه دار شده بود، را احیا کند. با سفر به روستاها و خارج از شهر تازه میفهمید آمریکا کشوری متنوع، هیجانانگیز و ارزان است.

نچیز (Natchez) شهری تاریخی در ایالت میسیسیپی است که خانههایی از قرن ۱۹ میلادی در آن وجود دارند. در سالهای پایانی قرن نوزدهم، آمریکا به جزایر و آبهای اقیانوس آرام مسلط شد و اقتصاد این کشور نیز در نتیجه انقلاب صنعتی فراگیر در دنیا، رشد بیسابقهای کرد. ایالات متحده آمریکا با دسترسی به آبهای آزاد از طریق اقیانوس اطلس و آرام رونق خوبی در بخش حمل و نقل دریایی داشته باشد.

در آن زمان، پشتیبانی فرانسوی ها در یک اقدام مشترک با واشنگتن به کمک آنها آمد و طی آن ۱۵۰۰۰ نیرو توانستند نبرد قاطعانه یورک تاون را رقم بزنند. سخنگوی وزارت خارجه آمریکا امروز (چهارشنبه) گفت، پکن قاطعانه از منافع و حقوق کمپانیهای ملی در صورت اعمال تحریمهای یکجانبه از سوی آمریکا دفاع میکند. استفاده از این روش نهتنها سفر شما را دلچسبتر میکند، بلکه هزینه سوخت را نیز کمتر میکند یا اگر راننده هستید میتوانید از این سرویس استفاده کرده و همراهانی را برای سفر بیابید. شیکاگو شهری است که با معماری حیرتانگیز، غذای عالی، پارکهای فوقالعاده و تفریحات شبانه بسیار گردشگران زیادی را به خود جذب میکند.

با این حال، در میان شادی هایی که او باما با خود آورد، بحران مالی جهانی آمریکا را در یک مارپیچ اقتصادی نزولی فرو برد و لازم شد که دولت فدرال برای توازن میلیون ها دلار نیازمند کمک مالی باشد. در سال ۱۹۲۸، هربرت هوور، یک طرفدار حقوق بشر در جنگ جهانی اول و نماینده کسب و کار آمریکا، با امیدهای والا وارد کاخ سفید شد، او گفت «فقر از این کشور رخت خواهد بست». قانون اساسی فعلی آمریکا در سال ۱۷۸۸ با اصلاحات دهگانه به صورت مجموع با نام منشور حقوق ایالات متحده آمریکا است، پیریزی شد در سال ۱۷۹۱ قانون اساسی که تضمینکننده همه آزادیهای اساسی مدنی بود، تصویب شد.

حتما قبل از سفر برای استفاده از کارتهای اعتباری هتلها ثبت نام و از امتیازهای این کارتها در طول سفر خود استفاده کنید. ایالت های طرفدار برده داری روی حق تصمیم گیری در مورد امور خود بدون دخالت دولت فدرال اصرار داشتند. زمانیکه خود ریچارد نیکسون مجبور شد به خاطر پرونده واتر گیت کناره گیری کند، فورد ریاست آنان بیضی را بدست گرفت. چینی ها در معادن و روی خط آهن کار می کردند و زمانیکه آمریکایی های سفید پوست نگران مشاغل خود شدند. فنلاندی ها سراغ معادن رفتند، و پرتغالی ها وارد صنعت نساجی شدند. یهودیان وارد صنعت مواد غذایی شدند.

اگر میخواهید خودتان آشپزی کنید، هزینه مواد اولیه غذا برای یک هفته بین ۵۰ تا ۶۰ دلار خواهد شد. در آستین (Austin) از واگنها و چرخهای مخصوص غذا گرفته تا مغازههای خوراکی روی کشتی دریایی با محلی مخصوص برای سالاد، همه چیز خوب و کامل است. قوه مقننه و یا کنگره ایالات متحده از دو مجلس نمایندگان و سنا تشکیل شده که مسئولیت قانونگذاری را به طور کامل بر عهده دارد. با این حال، او توانست با چین روابط دیپلماتیک کامل برقرار کرده و پروسه صلح را برای خاورمیانه آغاز کند.

در سال ۱۹۳۳، فرانکلین دی روزولت اقدامات اجتماعی و اقتصادی «صد روزه» را برای غلبه بر مشکلات آغاز کرد. انگلیسی ها کاوش را در سال ۱۶۰۷ بصورت جدی آغاز کردند. در دهه ۱۸۴۰، هزاران روستایی، در گاری های روکش دار به سمت اورگون حرکت کردند. همچنین میتوانید در سراسر کشور پارکهایی مخصوص ماشینهای کاروان پیدا کنید که هزینه آنها بین ۲۰ تا ۳۰ دلار برای هر شب اقامت است. برای غذا خوردن در رستورانهایی که دارای میز و صندلی هستند بین ۱۰ تا ۱۵ دلار برای غذا بههمراه نوشیدنی باید پرداخت کنید.

ناپلئون که در آن زمان بخاطر قیام ها در هائیتی و جنگ با بریتانیا مشغله زیادی داشت این زمین را به ۱۵ میلیون دلار فروخت. علیرغم فشارهای کنگره قاره­ای دوم برای استقلال، با رهبری جان هنکاک از ماساچوست، توماس جفرسون از ویرجینیا، و بنجامین فرانکلین از پنسیلوانیا، بسیاری هنوز به روابط جدی با بریتانیا میلی نداشتند. علیرغم پیروزی هایی مانند نبرد لیتل بیگ هورن، حملات سفید پوست ها بی وقفه بود، و رئیس جف، از قبیله نز پرس این حقیقت را بخوبی درک کرده بود. آمریکا در دهه ۱۹۸۰ و دهه ۱۹۹۰ شاهد موج دیگری از مهاجرت به غرب بود.

اطراف همه پارکهای ملی مکانهایی ارزان برای چادر زدن وجود دارد؛ بنابراین اگر کسی هستید که معمولا برای تفریح چادر میزنید، حتما در کنار گردش در پارکهای ملی در آنها چادر بزنید. امروزه این خانهها به جاذبههایی تاریخی تبدیل شدهاند که هنگام قدم زدن در کنار رودخانه میسیسیپی میتوانید از مشاهده آنها لذت ببرید. در اینجا باید آرام حرکت کرد و گاهی برای دیدن و لذت بردن از مناظر زیبا توقف کنید. شهرهای بزرگ و کوچک آمریکا همچون زمین بازی و کارگاه های خلق بهترین و گاهی بد توین، ابعاد توسعه بی وقفه شهری در قرن حاضر خودنمایی می کنند.

در سال ۱۸۴۴ توسعه سرزمینهای آمریکا در سراسر قاره آمریکای شمالی به پایان رسید. پنج سال بعد، جان کایوت، یک ملوان جنوایی دیگر، قدم به نیوفاندلند گذاشته و آنقدر در آنجا ماند که انگلستان، تحت پادشاهی هنری هشتم، توانست ادعای مالکیت آمریکای شمالی را کند. قوانین بازسازی دولت فدرال جای خود را به دولت های سرکش جنوبی دادند و شمالی ها و آفریقایی- آمریکایی ها با حمایت نیروهای فدرال بدنبال «محافظت برابر از قوانین» بودند.

با رسیدن به پایان قرن ۲۰ام، آمریکا با میراث بجا مانده از برنامه موشکی جنگ سرد در جهان تجارت و ارتباطات انقلاب کرد. جنگ به مدت هفت سال ادامه داشت و کشاورزان در یک نبرد فرسایشی با بریتانیایی ها جنگیدند. پس از انتشار گزارشهایی درباره مخالفت ریاض با سفر مقامات آمریکایی به عربستان، یک مقام سعودی میگوید که ریاض مشتاق استقبال از وزیر خارجه آمریکا است اما هنوز برای نشستی در ریاض برنامهریزی نشده است. مکانی بسیار زیبا و نفسگیر است. کل مسیر شگفتانگیز و زیبا است.

آمریکا کشوری وسیع و زیبا است. شهری است با تاریخ و فرهنگ غنی که غذا و زیباییاش میان گردشگران معروف است. با نشر آگهی در وبسایتهای کریگزلیست (craigslist) و گامتری (gumtree) رانندگان متناسب با مقصد خود را بیابید. مقصد گردشگری مناسبی برای آندسته از گردشگران است که در تابستان سفر میکنند. تنها را برای دیدن همه زیباییها، روستاها و شهرهای کوچک و مردم رانندگی است. شهری تمیز است و مردم محلی رفتاری بسیار دوستانه دارند. افراد زیادی در تعطیلات آخر هفته به اینجا میآیند و جایی شبیه به میامی در اوهایو است.

برقراری ارتباط قوری و ارزان در نحوه اداره کسب و کارها، جمع آوری اخبار و اطلاعات، و در ساده ترین شکل مکالمه افراد تحول عظیمی بوجود آورد. هم اکنون بعد از آمازون ارزشمند ترین شرکت می باشد. هم اکنون جف بزوس ثروتمندترین فرد در جهان می باشد. شرکت آمازون: این شرکت توسط جف بزوس بنیان گذاری شد. در تمام دوره گسترش مرزهای آمریکا به سمت غرب، مسئله برده داری وخیم تر شد. در سال ۲۰۰۵، طوفان کاترینا تمام ایالت های علف کوست جنوبی را در هم نوردید، و با تخریب بسیار بیش از هزار کشته بر جای گذاشت.

از میان این ورزش ها می توان به بیسبال و آنچه آنها فوتبال می­نامند اشاره کرد؛ اولی برگرفته از بازی کریکت انگلیسی است و دومی چیزی برگرفته از مسابقات گلادیاتورهای رومی علاوه بر ورزش های پرتماشاچی، موج سواری، اسکیت، پاراسندینگ، و قایق سواری روی ماسه و فریزبی در تمام سواحل فلوریدا، کالیفرنیا، و هاوایی رایج هستند. واحد پول آمریکا دلار است که یک ارز مرجع بوده و در بازارهای جهانی از آن استفاده می شود. کارتر روش دیپلماسی و یک اقدام برای نجات ( حمله به طبس ) را در پیش گرفت که البته ناموفق بود.

دیدگاهتان را بنویسید