آخرین اخبار «رودخانه اترک

البته هیچ جای طبیعت ترسناک نیست و فقط ما انسانها با تصورات خود آنها را ترسناک میکنیم. این سنگها بیشتر شبیه جمجمه انسانها و بدن حیوانات وحشی هستند و افسانههای مختلفی درباره آنها وجود دارد. این اب ها اسیدی و دارای سختی بسیار پایینی هستند گاهی در بعضی مناطق حتی Ph به عدد 4 می رسد که شبیه سازی ان در اکواریوم در محیط خانه خطرناک است. باد گرمی میوزد. کپرهایی که از نی ساحل سر هم شده، میلرزند.

خداوکیلی 10کیلومتر میرویم یک چشمهای هست از آنجا با 20 لیتری آب میآوریم. این ماهی در تابستان طعمه های طبیعی بزرگ مثل لیسه ها یا کرم های خاکی بزرگ را با رغبت می گیرد و سخت پوستانی مثل خارچنگ crayfish ، ماهی های کوچک، به ویژه لوچ، گاوماهی و ماهی ریزه و هر حشره ای که از روی درختان به آب بیفتد را با اشتیاق می خورد. مثال بزنید. بیش از 90 درصد انرژی مصرفی کل جهان از منابعی تأمین می¬شود که برای تشکیل آن¬ها میلیون¬ها سال زمان صرف شده است. شکل مار معانی گوناگون دارد و از مهمترین آنها تجدید حیات است.

مهمترین نکته در رابطه با روستای برغان، باغهای آلو این منطقه است که ثمرهاش، آلوچههای خوشمزه و آبداری است که دل تمام گردشگرانش را میرباید. در طول سالیان دراز در منطقه کوهستانی زاگرس، در دامنه غربی رشته کوه اشترانکوه و در دل قالی کوه، تونلی بر اثر فرسایش آب ایجاد شده است. طالقان با جاذبههای طبیعی مختلف مانند دریاچه، کوهها و روستاهای زیبا و تاریخی اطرافش، بهترین مکان برای رکابزدن در دل طبیعت بهاری است. طالقان یکی از زیباترین مناطق گردشگری اطراف تهران است که حدود 120 کیلومتر با این شهر فاصله دارد. سرپوش تنگه یکی دیگر از ییلاق های اطراف تهران به حساب میآید که در فاصله پنج ساعتی از تهران و استان مازندران واقع شده است.

برای دسترسی به این ییلاق خارق العاده، باید در مسیر کرج – چالوس، پس از مرزن آباد و قبل از پلیس راه چالوس، از اولین فرعی به سمت روستای محمد آباد بروید تا در نهایت به سرپوش تنگه برسید. اما هنوز شگفتی بزرگ در راه است! آخرین روستا در فهرست 10گانه ما، روستای فیلبند است. فیلبند روستایی کوچک و کم جمعیت است که در فصول سرد سال، سرمایی استخوان سوز دارد و عمدتن در شش ماهه اول سال پذیرای مسافران و گردشگران است. از پستان های جوانی، شیر نوشیدم تا این که با جدا شدن از شیر، پیری به من رسید).

برای دسترسی به این جنگل، باید ابتدا خودتان را به قزوین و سپس رودبار برسانید. در ابتدا از روستای وردیج بگوییم که در منطقه کوهستانی قرار دارد و از آبوهوای بسیار مطبوعی در فصل تابستان برخوردار است. در قسمت ابتدایی مقاله، با جاهای دیدنی از اطراف تهران آشنا شدیم که فاصله بسیار کمی تا پایتخت دارند. جنگل نقله رودبار که در استان گیلان واقع شده است و در فاصله چهار ساعتی از تهران قرار دارد، یکی از بکرترین ییلاقی های اطراف تهران به حساب میآید که میتواند سفری یک روزه و عالی را برای شما به ارمغان بیاورد. برای اقامت در کردان گزینههای زیادی دارید، از اجاره ویلا لوکس در کردان گرفته که به استخر و امکانات تفریحی مجهز هستند تا خانهباغهای بزرگ و زیبا که با وجود امکانات اقامتیشان، یک سفر پر از آرامش را برایتان رقم میزنند.

آب مربوط به استخر کودکان کم عمقتر و گرمتر از سایر استخرهای مجموعه است و با شیبی متناسب با خطرات احتمالی کودکان اعمال شده است. یا از طرف دیگر می توانیم بیان نماییم که بیان این مرز، اصولا از جهات مختلف ، مستقل از مساله بالا یا پایین آمدن آب است . جنگل اطراف رودخانه یکی از بکرترین مناطق طبیعی اطراف تهران محسوب میشود که برای پیاده روی و لذت بردن از آرامش و سکوت بسیار ایده آل است. متاسفانه یا خوشبختانه، هنوز هم بسیاری از جاهای دیدنی اطراف تهران ناشناخته و بکر باقی ماندهاند. فراموشی مشکلات رودخانه اترک بجنورد با کاهش بارندگیها / اترک عامل درآمدزایی یا علت خسارت؟

زیبایی مناظر این منطقه خارج از حد تصور شما خواهند بود و با انتخاب این مسیر پیادهروی، میتوانید تصاویری بینظیر را در خاطر خود به یادگار ببرید. روستای آهار در نزدیکی رشته کوه البرز قرار دارد؛ ازاینرو بسیاری از پایتختنشینان این روستا را برای کوهنوردی انتخاب میکنند. برای بازدید از داماش، میتوانید حتی تعطیلات وسط هفته یا جمعهها را انتخاب کنید. در این روستا میتوانید قاب رؤیایی از زیباییهای کوهستان و زندگی روستایی در جوار ابرها را مشاهده کنید و محو این زیبایی کمنظیر شوید. مقبره دهقان در عین سادگی بسیار معماری زیبایی دارد و به زندگی بدون تجملات وی اشاره میکند.

اگر مسیر را در کنار رودخانه ادامه دهید، به سد بزرگ البرز خواهید رسید. در نزدیکی نوشهر، باید وارده جاده سنگ معدن نوشهر شده و مسیر را تا خود دریاچه ادامه دهید. بعد از روستای وردیج، در انتهای جاده آسفالت این مسیر، روستای واریش قرار دارد. روستای برغان یکی دیگر از روستاهای اطراف تهران است که در استان البرز واقع شده است و حدود 50 کیلومتر با تهران فاصله دارد. مقصد اصلی سفرها نیز عمدتن شمال کشور یا ییلاق های اطراف تهران است.

یکی از این مناطق که مسئولین تا حالا کمتر به آن توجه کرده اند بخش سرشیو شهرستان سقز است.شاید این کمتر توجه داشتن به دلیل ناهمواری جاده ها یا نداشتن جاده مناسب می باشد که این دلیل قانع کننده ای نمی تواند باشد روستای “کمره سیاوه و ده روزان” جزء دسته ای از روستاها هستند که وضعیت جاده ای مناسبی ندارند، مسیر اصلی عبور و مرور مردم این روستاها از داخل کف رودخانه روبروی روستای “کچل منگان ” است که بدلیل بهرهبرداری کارخانه ماسه شویی که در آن منطقه وجود دارد واقعاً شرایط زیست محیطی نابهنجاری را فراهم که وضعیت سخت و دشواری را به لحاظ تردد خودروهای که به این ۲ روستا ختم میشود ایجاد کرده است.

این منطقه به دلیل وجود سد البرز و دریاچه ایجاد شده توسط آن به منطقه سد البرز نیز مشهور است. طبیعت روحنواز طالقان با رسیدن اردیبهشت یکپارچه سبزپوش شده و به منطقهای منحصربهفرد برای گشتوگذار در بهار تبدیل میشود. ویلاهایی که خودشان تبدیل به یک جاذبه گردشگری شدهاند و خیلیها فقط برای اقامت و خوشگذرانی در این ویلاها راهی کردان میشوند. معروف به مسجد سر سچه ( مال التجاره ای را که از خرمشهـر به وسیله کشتی به بنــدرگاه اهـواز وارد می شود که محل تخیله اجناس مورد نیاز مردم بود انجام میپذیرفت و با واگن های اسب کش تا این محل انتقال می داد و سپس با استفاده از خط آهن شرکت نفت تا محل اهوازقدیم حمل کرده و در آنجا پس از تخلیه به وسیله کشتی به محلی به نام شلیلـی در سه فرسنگــی شــوشتــر می رساند.

مکان يابي ساختگاه بر پايه ميزان آب زيرسطحي و محل هاي مناسب براي تشکيل مخازن طبيعي آب در طول آبراهه اصلي و بر اساس خصوصيات پي سنگ، تغييرات حجم آبرفت، تخلخل موثر و شيب بستر صورت گرفت. طبیعت بکر و آبوهوای مطلوب این روستا، باعث شده است که بسیاری از ساکنین شهر تهران، البرز و کرج آخرهفتههای خود را در این محل بگذرانند. اما این موضوع لزوما باعث نمیشود که تنها با رودخانه نوردی بتوانید از این منطقه لذت ببرید. همین امر باعث متمایز شدن این روستا با دیگر روستاهای اطراف تهران شده است. واقعا زمانی که قصد صحبت در مورد جاهای دیدنی اطراف تهران و استان مازندران را داشته باشیم، فرصت کم خواهد بود تا تمام آنها را معرفی کنیم!

اگر از مسافرت های مرسوم و تکراری خسته شده اید و قصد جنگل پیمایی و طبیعت گردی در منطقه ای بکر را دارید جنگل لفور از بهترین گزینه ها خواهد بود. این رود در اطراف خرسنک با قوم چهارلنگ بختیاری و در حوالی زرین رود با طایفه هفت لنگ بختیاری روبهرو میشود. این اسکله در بهار یا تابستان مکان جالبی برای استراحت روی نیمکت زیر درختان بید و یا آفتاب گرفتن بر روی خاکریزهای سنگی شیب دار در نزدیکی باغ های اطراف است. بر اساس گزارش مرکز آمار ایران در سال ۹۷، منطقه ۵ تهران به عنوان پرمعاملهترین منطقه پایتخت شناخته شده است.

او به صورت همزمان كار بازیگری را برای تلویزیون و سینما شروع كرد و در هر دوی آنها، بیشتر بازیگر نقشهای درام بوده است. طبق نتايج تحقيق حاضر، در مطالعات زيست محيطي منابع آب و مهندسي رودخانه، مدل دوبعدي هيدروديناميکي River2D، قادر به شبيه سازي جريان، مدل سازي مطلوبيت زيستگاه گونة هدف و پيش بيني ديناميک زيستگاه براي محافظت از زيستگاه مناسب ماهي در اکوسيستم هاي رودخانه اي است. مصرف آب برای تفریح معمولا خیلی کم است اما درصد در حال رشدی از کل مصرف آب جهان را تشکیل میدهد.

دیدگاهتان را بنویسید